Pamokų laikas

 

Pamokų laikas
1-oje klasėje 2-4-ose klasėse
1 pamoka 8.30-9.05 8.30-9.15
2 pamoka 9.30-10.05 9.30-10.15
3 pamoka 10.25-11.55 10.25-11.10
4 pamoka 11.20-11.55

11.20-12.05

5 pamoka 12.35-13.10 12.35-13.20

 

 

Pusryčiai 9.15-9.25
Pietūs (I) 12.05-12.30
Pietūs (II) 13.10-13.35
Vakarienė 16.00

 

 

 

Kretingos g. 67, LT-92304 Klaipėda,
tel./faks. (8 46) 31 37 98,
(8 46) 31 37 97.
el. paštas: varpelis38@gmail.com

 

Paramos sąskaita:

LT627300010002331402

AB bankas Swedbankas, kodas 73000

 

Atostogos Prasideda Baigiasi
Rudens 2016-10-31 2016-11-04
Žiemos (Kalėdų) 2016-12-27 2017-01-06
Pavasario (Velykų) 2017-04-10 2017-04-14
Papildomos

2016-10-24

2017-02-20

2016-10-28

2017-02-24

Vasaros 2017-05-31 2017-08-31
Draugaukime

DIREKTORĖS INFORMACIJA

Nuo 2017 m. kovo 1 d. pasikeitus perspektyvinių valgiaraščių sudarymo tvarkai bei nepavykus suderinti su Klaipėdos miesto Visuomenės sveikatos biuru keturių maitinimų valgiaraščio varianto,

nuo 2017 m. balandžio 3 d. keičiasi atlyginimo už maisto produktus dydis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams:

  • pusryčiai – 0,65 Eur;
  • pietūs – 1,03 Eur;
  • vakarienė – 0,57 Eur.

Dėkojame už supratimą.

 

AČIŪ PRIEŠMOKYKLINUKAMS!

20170308_105325Džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų priešmokyklinukais, kurie kovo mėnesį aktyviai dalyvavo įvairiuose miesto renginiuose. Kovo 8 dieną vaikai dainavo šiaurinės miesto dalies švietimo įstaigų koncerte „Ant bangos“, skirtame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, vykusiame „Verdenės“ progimnazijoje. O kovo 9 dieną vaikai dalyvavo įspūdingame ikimokyklinio ugdymo įstaigų šventiniame koncerte „Mažais žingsneliais po Klaipėdą“, skirtame Kovo 11-ajai ir 2017 metų Lietuvos kultūros sostinei – Klaipėdai kultūros centre „Žvejų rūmai“. Kovo 14 dieną „Gudručių“ grupės vaikai buvo vėl pakviesti pasisvečiuoti Klaipėdos paslaugų centre „Danė“. Ten senjorams parodė programą „Mano tėvynė – Lietuva“.

MAŽŲJŲ SUSITIKIMAS SU SENELIAIS

Kovo mėnesį keturmečių „Linksmučių“ grupės vaikai aiškinosi, kas yra šeima, kiti artimi žmonės. Vaikai pasakojo apie savo mamas, tėčius, senelius, močiutes. Daugelis vaikų žino savo močiučių, senelių vardus, žino kur seneliai gyvena. Vaikai išmoko eilėraštukų, dainelių, piešė senelius, močiutes, darė įvairius darbelius. Kovo mėnesio pabaigoje pakvietė močiutes ir senelius į vakaronę, kurios metu visi kartu šoko, dainavo, kūrė bendrą šeimų medį. „Linksmučiai“ dėkoja savo močiutėms ir seneliams, dalyvavusiems vakaronėje.20170329_173114

Ir keturmečių „Šnekučių“ grupės vaikai mokėsi geriau pažinti artimiausios aplinkos žmones. Jie piešė savo šeimos narius, lipdė žmogaus kūno dalis, o geriausiam draugui dovanojo „Draugystės apyrankę“. Smagu buvo Ryto rate mokytis „Draugų skaičiuotės“ ir aplikuoti puodelį su kvapnia arbata. Rūbinėlės stende vaikai su auklėtojomis iškabino grupės šeimų nuotraukas. Vaikučiai didžiuodamiesi pasakojo ir rodė savo šeimos narius, dauguma žinojo jų vardus. O Vilius pasakė, kad mamos vardas – Zavackienė, štai taip! Mėnesio pabaigoje pakvietė visus į senelių–anūkų vakaronę. Susijaudinę vaikučiai bėgo apkabinti salėje susėdusių artimųjų. Po to dainavo ir deklamavo eilėraščius seneliams. Puošiant karpytomis rankelėmis „Senelių ir anūkų medį“, į darbą aktyviai įsijungė visi atėję seneliai ir net mamos. Bendras darbas tiesiog užbūrė visus! Padirbėjus, visiems kartu smagu buvo žaisti liaudies žaidimus. Vaikučiai seneliams net dovanėles paruošė. Tai džiaugėsi seneliai ir dėkojo visiems už tokią nuostabią šventę. O po šventės visi vaišinosi senelių su meile pagamintomis vaišėmis. Net šviežių braškių skanavo!

IŠVYKA Į PALANGĄ

20170301_100933Kovo mėnesį priešmokyklinės „Gudručių“ grupės vaikai pradėjo nuotaikinga išvyka į Palangos Gintaro muziejų. Edukacinės pamokėlės metu vaikai labai daug sužinojo apie gintarą: trynė, blizgino, uostė, apžiūrinėjo, darė bandymus. Vaikams labai patiko ši edukacinė išvyka.

 

PAVASARIS PENKIAMEČIŲ GRUPĖSE

Jau penkiamečiai „Pabiručių“ grupės vaikai mokėsi apie pavasarį. Stebėjo, kaip nutirpo paskutinis sniegas. Vaikai atkreipė dėmesį, kaip saulytė kyla vis aukščiau ir aukščiau, taip iš gilaus miego budina žemelę. Stebėjo, kaip pumpurėliai pamažu didėja, auga, sprogsta… Sužinojo apie paukštelius, parskrendančius iš šiltųjų kraštų, klausėsi jų balsų ir juos pamėgdžiojo.img_3860

Kovo mėnesį ir bendraamžiai „Smalsučių“ grupės vaikai džiaugėsi kalendorinio pavasario pradžia. Jie deklamavo eilėraščius apie permainingą kovą ir jo išdaigas, puošė grupę savo pieštais, lankstytais bei lipdytais pavasariniais žiedais, klausėsi pirmųjų pavasario pranašų – paukštelių giesmių įrašų ir patys, imituodami juos, lekiojo tarsi paukšteliai. Pakalbėję apie bundančią gamtą, patys vaikai ėmėsi darbų. Išsiaiškinę ko reikia, kad augalai galėtų augti, aptarę augimo ciklą ir augalų dalis, ant palangės pasisodino žolytės. Vaikai atsakingai laistė žolytę, sakė gražius linkėjimus ir nekantriai laukė, kol ji išdygs. Ir sulaukė! Žolytė ir toliau pareigingai laistoma auga ant palangės, o „Smalsučiai“ kas dieną matuoja, kiek ji paaugo.

Nuo kovo 13 dienos, kai visoje Lietuvoje skelbiama „Savaitė be patyčių“, „Pabiručių“ ir „Smalsučių“ grupių vaikai aiškinosi, kas yra patyčios, suprato, kad su draugais reikia būti draugiškais. Kalbėjo apie mandagumą, pagalbą ir užuojautą draugams ir aiškinosi, ką gali padaryti, kad visiems kartu būtų gera. Vaikai mokėsi sakyti pagyrimus savo draugams, džiugino vieni kitus savo darytomis draugystės apyrankėmis ir savo rankomis sukurtomis širdelėmis bei nusprendė, jog būdami visi skirtingi, tačiau visi yra labai šaunūs.

SUSITIKIMAS SU BŪSIMĄJA MOKYTOJA

20170322_105537Kovo 22 dieną priešmokyklinių „Žiniukų“ ir „Gudručių“ gupių vaikai nuvyko į susitikimą su mūsų mokyklos ketvirtokais ir jų mokytoja Danguole, kuri nuo rugsėjo bus pirmokėlių mokytoja. Mokykloje vaikai žiūrėjo filmą apie parskrendančius paukščius, o ketvirtokai papasakojo apie paukščių gyvenimo būdą. Džiugu, kad vaikai moka susikaupti, atsakyti į mokytojos užduodamus klausimus. Į grupes priešmokyklinukai grįžo kartu su ketvirtokais ir kartu, laisvai bendraudami, pasidarė nuostabius kūrybinius darbelius „Gandras“. Priešmokyklinukai džiaugėsi puikiai atlikę užduotį, susipažinę su būsima mokytoja bei artimiau pabendravę su ketvirtokais.

 

SKAITYMO SKATINIMO PROJEKTAS „AUGU SU KNYGA“

Kovo 23 dieną jau šešiamečiai „Kodelčiukų“ grupės vaikai lankėsi Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Miško filiale. Bibliotekos vedėja Angelė papasakojo vaikams apie bibliotekininko profesiją, parodė, kaip aptadsc05775rnaujami bibliotekos skaitytojai. „Kodėlčiukai“ apžiūrėjo Vaikų skyriaus knygas, žurnalus, lankėsi skaitykloje-saugykloje. Visiems daug įspūdžių paliko vaikiškų knygučių parodėlė: čia buvo ir muzikinių knygučių, ir enciklopedijų, ir spalvingų pasakų knygų su erdvinėmis iliustracijomis. Knygučių įvairovė sužavėjo vaikus ir jie žadėjo kartu su tėveliais tapti bibliotekos skaitytojais.

Na, o kasdien prieš pietų miegą vaikai klausėsi auklėtojų skaitomos K. Čiukovskio knygos „Daktaras Aiskauda“ istorijų. Išklausę visų knygoje aprašomų istorijų, vaikai pasidalino įspūdžiais, aptarė gerus Daktaro Aiskaudos darbus.

Ir priešmokyklinės „Žiniukų“ grupės vaikai mėgsta klausytis pasakų. O kai skaito draugai, – tai dar įdomiau. Į svečius pas „Žiniukus“ atėjo Kotrynos Pociūtės sesė Emilija ir perskaitė pačios sukurtą pasaką! Vaikams buvo labai patiko Emilijos sukurta pasaka. Patys priešmokyklinukai taip pat jau irgi moka skaityti. Tuo įsitikino visi, kai Gvidas Baltrimas, Luknė Ausiejūtė ir Liepa Stončaitė visiems pristatė savo mėgstamas knygas.

IŠVYKA Į VENTĖS RAGĄ

dsc07816Kovo 29 dieną priešmokyklinių „Žiniukų“ ir „Gudručių“ grupių vaikai išsiruošė į Ventės rago Paukščių žiedavimo stotį. Nors kelionė ir netrumpa, bet visai neprailgo – vaikai pasakojo vieni kitiems apie savo keliones su tėveliais, kai kurie iš jų jau buvo apsilankę ir Ventės rage. Ornitologijos centre vaikus pasitiko centro direktorius V.Jusys, kuris papasakojo apie savo darbą, paukščių žiedavimo stoties istoriją, paaiškino, kaip ir kada parskrenda paukščiai, kaip jie žieduojami ir kam juos reikia žieduoti. Direktorius paminėjo, kad šioje stotyje apsilanko labai daug paukščių ir jų jau yra sužieduota daugiau nei 7500. Įdomu buvo išgirsti, kas ornitologai stotyje žieduoja ne tik paukščius, bet ir laumžirgius! Vaikams labai patiko išvyka ir edukacinė pamokėlė muziejuje, kurioje jie ne tik daug sužinojo apie paukščius, bet ir pamatė kaip jie žieduojami.

ŠVENTĖ SU SENELIAIS

Kovo 28 dieną priešmokyklinės „Gudručių“ grupės vaikai sulaukė pačios linksmiausios šventės „Močiute, seneli, jus mylim karštai! Kaip smagu pabūti visiems kartu! Visi kartu šoko, dainavo, vaikai sakė eilėraščius, dovanojo dovanėles, vaišino senelius savos gamybos pyragu. „Gudručiai“ karštai dėkoja Gvido Kalnučio seneliams Vytautui ir Natalijai, kad dsc07753nepasididžiavo ir pagrojo armonika bei būgnais. Taip gera girdėti liaudišką muziką! LABAI AČIŪ jums sako visi, kurie buvo šventėje.

Ir priešmokyklinės „Žiniukų“ grupės vaikai pakvietė savo senelius ir močiutes į vakaronę „Mūsų seneliai jauni“. Susirinko gausus būrys senelių, močiučių, mamų ir tėčių. Atėjo net Liutauro Zinkaus kaimynai, nes berniukas senelių neturi. Seneliai kartu su vaikais šoko, dainavo, kūrė mielą „Švelnuką“, deklamavo eilėraščius. Šventę papuošė Aistės Kaunietytės močiutės, Klaipėdos Muzikinio teatro solistės, Jadvygos Grikšienės pasirodymas. Šventė labai patiko ir vaikams, ir seneliams, ir senelių vaikams.

IŠVYKA Į KINO FILMĄ

Kovo 23 dieną priešmokyklinės „Gudručių“ grupės vaikai miesto autobusu išvažiavo į kino teatrą „Forum Cinemas“, kuratsisiusti žiūrėjo animacinį filmą „Ričis didysis“. Po filmo aptarimo, priešmokyklinukai dar kartą nusprendė, kaip svarbu turėti gerą draugą, kuris padėtų ištikus nesėkmei ar pasidžiaugų tavo sėkme. Smagi buvo išvyka į kiną!

  

VAIKŲ PIEŠINIŲ PARODA

Kaip ir kiekvienais metais, Klaipėdos miesto Vaikų ligoninėje nuo kovo 17 dienos, vyksta tradicinė ikimokyklinių įstaigų kūrybinė vaikų piešinių paroda „Saulutė ritasi per dangų“, kurioje yra ir „Varpelio“ mokyklos-darželio vaikų „pačiausi“ ir nuoširdžiausi piešiniai, kurie džiugins ligoninės vaikučius net iki žiemos.

IR DAR KARTĄ DĖL PARAMOS SKYRIMO…

Būsime dėkingi, jei ir šiais metais Jums nieko nekainuojančią savo pajamų mokesčio dalį (iki 2%) skirsite Klaipėdos „Varpelio“ mokyklai-darželiui. Šių metų pavasarį iš gautų paramos lėšų planuojame atnaujinti vaikų lauko žaidimų ir sporto erdves.

Jei sutinkate iki 2% pajamų mokesčio skirti mūsų įstaigai, tereikia iki 2017 m. balandžio 30 d. užpildyti mokesčių deklaracijos formą FR0512 02 ir pateikti ją elektroniniu būdu (https://deklaravimas.vmi.lt)

Primename Jums mūsų rekvizitus: Klaipėdos „Varpelio“ mokykla-darželis, įmonės kodas 190428311, adresas: Kretingos g. 67, 92304 Klaipėda.

Varpelio“ mokyklos-darželio bendruomenė dėkoja Jums už supratimą, geranoriškumą ir paramą.

 

  

Gražių, saulėtų ir smagių Velykų!